10 фільмів часів незалежної України

10 фильмов времен независимой Украины

До Дня Конституції — фільми, зняті в період незалежності України, а точніше, за останні кілька років. Драми, арт-хаус, біографії, і історичне кіно — сьогодні в нашій WoMo-підбірці.

Іван Сила

2013р.

Фільм про молодого Івана Фірцака, цирковому українському силача, якого у 1928 році визнали найсильнішою людиною планети. Картина Віктора Андрієнка відтворює окремі сторінки з життя героя, коли на піку своєї кар’єри, після того, як у 1928 році він припинив виступи за кордоном і повернувся на батьківщину.

Поводир

2013р.

Одна з найбільш обговорюваних прем’єр минулого року. «Поводир» розповідає про Україну тридцятих років і американському інженера Майкла Шемроке, який разом з сином приїжджає до Харкова допомагати будувати соціалізм з усіма звідси витікаючими наслідками. Любовний трикутник, джаз, вбивства і інтриги. При трагічних обставинах хлопчик губиться, попадає в руки сліпого кобзаря (Станіслав Боклан) і від безвиході стає поводирем.

Той, хто пройшов крізь вогонь

2011р.

«Той, хто пройшов крізь вогонь» — українська картина Михайла Іллєнка, що оповідає про радянського льотчика-винищувача українського походження Івана Додоке, який потрапив у німецький полон, за що потім був засланий у Сибір. Заснована на реальних подіях, ця історія веде глядача через ряд пригод, що перетворюють льотчика і Героя Радянського Союзу в в’язня Гулагу, а згодом переносять його до індіанського племені в Канаді. Там Іван отримує своє нове ім’я — Тойхтопройшовкрізьвогонь.

Плем’я

2014р.

Фільм Мирослава Слабошпицького зібрав у минулому році небувала кількість премій і номінацій в історії українського кіно. Арт-хаусне кіно про юнака розповідає історію про молодого хлопця, який потрапляє в інтернат, де існує своя організація з давно усталеними законами — Плем’я.Глибока картина по своїй виразності, емоційності та змістом приголомшує глядача, хоча з екрану не буде сказано ні слова.

Хайтарма

2012р.

Фільм, який розповідає про трагічну дату в історії кримськотатарського народу 18 травня 1944 року — початку сталінської депортації. У картині, до речі, знімалися не лише професійні актори, велика кількість масових сцен було знято за участю безпосередніх учасників трагедії 1944 року, а також їх нащадків.

Креденс

2013р.

Дія фільму Валентина Васяновича відбувається у Львові. Головний герой Орест, талановитий віолончеліст живе звичайним життям і стикається, здавалося б, з звичайними в Українських реаліях проблемами. За характером він стриманий, терплячий, вихований молодий чоловік, проте життя в Україні, як відомо, буває не так проста, як хотілося б, і з себе може вийти будь-який, навіть самий терплячий чоловік.

Такі красиві люди

2013р.

Дебютна повнометражна робота Дмитра Моиссева знайомить з історією 38-річної жінки Марти, яка просто хоче любити. Головна локація стрічки – морське узбережжя — свято для очей глядачів-візуалів.

Параджанов

2013р.

Фільм розповідає про життя і боротьбу за право творити прекрасне великого українського режисера вірменського походження — Сергія Параджанова. У картині показаний період життя режисера, починаючи зі зйомок шедевра українського поетичного кіно «Тіні забутих предків» і закінчуючи 1988 роком, коли його запросили в Париж на показ кінострічок грузинських кінематографістів.

Відторгнення

2013р.

Історія кохання на тлі фантастичних подій. За сюжетом картини люди поспіхом залишають місто, небо над яким стало нефритово-зеленого кольору. Головному героєві картини у виконанні Сергія Бабкіна належить з’ясувати, що відбувається з містом — вторгнення інопланетного розуму або наслідки невдалого випробування військових?

Брати. Остання Сповідь

2013р.

«Брати. Остання сповідь» — це психологічна драма Вікторії Трофименко про двох братів-гуцулів, які все життя все ділили: матір, іграшки, право називатися кращим, одну жінку, одного сина. Але одного разу в їх житті сталася подія, після якої вони не говорили один з одним на протязі 40 років. Фільм знятий за мотивами повісті скандинавського письменника Торгні Ліндгрена «Джмелиний мед» і з’явиться на великому екрані вже в кінці вересня.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code