Алісса Карсон: «Я така ж, як і інші діти, крім того, що готуюся до польоту на Марс»

Алисса Карсон: «Я такая же, как и другие дети, кроме того, что готовлюсь к полету на Марс»

«Сучасні діти не мріють про космос і не хочуть стає астронавтами, як Леонід Каденюк, вони марять влогами, технологіями і гаджетами», — можете сказати ви. Можливо, але тільки не ця 15-річна дівчинка. Її мрії вже більше 12 років, і за цей час вона жодного разу від неї не відмовилася.

Коли Алісса Карсон було три роки, вона вирішила, що буде першою людиною, що ступила на червону планету в рамках місії NASA. З цього моменту вона робить все, щоб підготуватися до самого очікуваного космічного подорожі в історії, знаючи, що може ніколи не повернутися назад: «Навіть якщо політ на Марс буде означати, що я ніколи не зможу повернутися додому, я все одно полечу. Я хочу бути частиною цієї місії».

Алісса зі своїм батьком

«Коли Аліса була маленькою, вона запитала мене: бував людина коли-небудь на Марсі? Я пояснив їй, що на Місяці — так, а ось на Марсі — ні, але саме її покоління зможе полетіти на Марс. Тоді я ще погано собі уявляв, чим все обернеться і що я буду підтримувати свою дитину в його наміри покинути нашу планету «, — розповідає батько дівчинки Берт Карсон.

Діти постійно чують у ранньому віці, що вони можуть бути тим, ким захоче в майбутньому, але ця дівчинка розуміла, що їй доведеться докласти чимало зусиль, щоб її мрія стала дійсністю. Зараз Алісса — наймолодша з усіх випускників, які коли-небудь закінчували Advanced Space Academy, вона перший чоловік, який пройшов через всі табори NASA в світі. А ліцензію на управління ракетою вона отримала раніше, ніж водійські права. На даний момент вона навчається в коледжі чотирма мовами — англійською, французькою, іспанською та китайською. «Я займаюся тими ж речами, що і звичайні діти, правда, я ще постійно тренуюся, щоб стати астронавтом і полетіти на Марс», — каже Аліса, для якої «мрія переважує всі небезпеки та ризики». І, звичайно, вона постійно тренується, щоб бути готовою фізично до польоту. Більш того, Аліса стала наймолодшою дівчиною, яку відібрала для навчання PoSSUM Academy, наближують людей до польотів в космос. А її ім’я і фото вже висить на стіні пошани в Музеї авіації і космосу в Вірджинії. А адже їй лише 15 років…

«Дуже важливо, щоб ми продовжували дослідження космосу. Політ на Марс — це тільки маленький крок в нашому великому подорожі. Так, космос — це небезпечне місце, і я стільком пожертвую заради польоту до зірок, але я вважаю свою місію великою справою, яка принесе так багато користі всім нам. Головне завдання — досліджувати Марс і перетворити його в другу Землю, ще одне місце, де зможуть жити люди. Я думаю, багато людей хочуть бути астронавтами. Але одна справа — хотіти, а інша — робити все, щоб втілити свою мрію», — каже Аліса.

«Є компанії, які хочуть відправити кораблі на Марс тільки в одну сторону, а є такі організації, як NASA і ESA, які працюють спільно над можливістю здійснити політ туди й назад. Як тато я спостерігаю за тим, що відбувається, і усвідомлювати, що пройде ще років 20 і я більше ніколи не побачу своєї дитини, — дуже важко. Але це її мрія, і я повинен її підтримувати, мені доведеться її відпустити», — ділиться батько Аліси. І його дочка розуміє, що наступні 20 років, проведені разом, будуть надзвичайно важливими і цінними для них обох: «Очевидно, це не саме приємне сказати своїй доньці — лети на Марс! Але мій тато все одно підтримує мене. Щодо самої місії, я розумію, що вони точно знають, кого хочуть відправити в космос. Мені доведеться скласти дуже гарне резюме, яке допоможе мені обійти інших кандидатів. Насправді, не так вже й багато людей говорили мені, що у мене нічого не вийде. Але якщо хтось все-таки казав, я не слухала, тому що я знаю — це моя мрія. І моя історія — це ще і можливість надихати дітей і дорослих. Знаєте, дівчатка зокрема втрачають інтерес до науки в дуже ранньому віці, особливо якщо у них є брати. Тому що батьки несвідомо вселяють їм, що у сфері науки і математики може досягти успіху хлопчик, а дівчинці потрібно вибрати щось інше. Таким чином, вони самі будують стіну між дівчинкою і наукою. Дуже важливо заохочувати інтереси всіх дітей. І я хочу сказати всім дівчаткам, якщо ви зрозуміли, що наука — це ваше, не слухайте сумніви оточуючих, що у вас нічого не вийде, тому що ви — дівчинки. Якщо це те, чого ви справді хочете, беріть і робіть. У вас вийде. Неважливо, наскільки божевільної здається ваша мрія, слідуйте за нею і ніколи не здавайтеся».

За матеріалами: womenyoushouldknow.net, innotechtoday.com

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code