Бути хорошим батьком в епоху «злих чоловіків»

Быть хорошим отцом в эпоху «злых мужчин»

Батьки і матері часто турбуються про своїх дітей: про нещасні випадки, природні катаклізми, поганих компаніях. Але є ще одна небезпека, яка особливо лякає батьків дівчаток: якщо вірити даним статистики, багато наші дочки так чи інакше зіткнуться з сексуальним насильством.

«І якщо шанси потрапити під метеоритний дощ або зустрітися в лісі з голодним ведмедем мізерно малі, то сексуальне насильство — тема стара як світ, — реальна загроза. Зараз про нього говорять відкрито. Як же говорити з донькою про це, підготувати її до зустрічі з темною стороною цього прекрасного світу? Для цього нам потрібні емпатія, такт і визнання того, що у нас немає всіх відповідей на всі питання», — говорить автор популярного блогу для батьків Fatherly.

Твоє тіло

Почнемо з розмови про те, що тіло дівчинки належить тільки їй — завжди. Вона не повинна нікого цілувати і обіймати, вона не зобов’язана нікому посміхатися. Ніхто і ніщо не може збити її з обраного нею життєвого шляху, абсолютно неважливо, хто що про неї думає, як вона виглядає, головне — її розум. Обіцяйте їй підтримку і допомогу, що б не трапилося. Я ніколи не дізнаюся, що відчуває жінка, що зазнала сексуального насильства, але я можу направити мою дочку поговорити з тими, хто це пережив, хто написав і відкрито заявив про це: до жінок, які вистояли проти тролів в соцмережах та інших недоброзичливців. Я можу також дати пораду остерігатися чоловіків при владі, остерігатися жінок, які з ними в змові. Не вір у героїв, розкажи про все мені першому.

Не лякати

Я згадав, що на жаль, цифри статистики такі, що майже напевно моя дочка зіткнеться з сексуальним насильством, але я вважаю, що говорити їй про це не потрібно, не варто піднімати в ній хвилю тривожності. І потім, раптом їй пощастить, пронесе. Але я на 100% впевнений, що мого сина інші хлопчики і чоловіки будуть підбивати тим чи іншим чином ображати жінок, і він буде це робити і суспільство буде це вважати прийнятним. Зараз моєму синові лише чотири роки, але працювати мені з ним доведеться набагато більше, ніж зі старшою донькою, тому що протистояти сексуальному насильству потрібно починаючи з виховання майбутніх чоловіків.

Правила для сина

По-перше, не опускати рук, не говорити нікому злих слів. Далі складніше: потрібно навчити аналізувати власні почуття і думки, навчити емпатії, цікавості, навчити протистояти культурі токсичної маскулінності. Згадайте вислови Ела Франкена, коміка і телеведучого, вона сказала, що «не знає, скільки ще жінок розкажуть про пережите насильство, тому що він не очікував, що взагалі хто-небудь з такими заявами виступить». Це тому що він навіть не пам’ятає, кого образив, адже він навіть не вважав свою поведінку негожим.

Адже така поведінка схвалюється і заохочується іншими чоловіками, в тому числі і журналістами, які здатні перевернути все з ніг на голову: наприклад, у радіопрограмі про Брока Тернера, вони раптом почали кепкувати над жертвою, її станом і поведінкою. Мизогиния — наш ворог у справі захисту наших дочок. Мої діти чули це: я вимкнув радіо і пояснив чому. Я не втомлюся повторювати моєму синові, що жінки існують не для задоволення чоловіків, я повинен думати про те, що він дивиться на мене, на моє власне поведінка, я повинен показати йому, що значить шанувати, підтримувати, захищати справедливість і що коли він виросте, світ не буде «біля його ніг», тому що єдино справедливий світ, це світ рівності.

Джерело: huffingtonpost.com

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code