Діти-маніпулятори

Дети-манипуляторы

Леся Ковальчук, психолог, керівник центру психологічної допомоги «Геніус», поділилася історією зі своєї практики про дітей, які шантажують батьків самогубством.

Була у мене одна чудова дев’ятирічна дівчинка, дівчинка-маніпулятор. Тато живе окремо. Мама виховує її сама, сама займається вихованням і розвитком дівчинки, дуже за неї хвилюється і приймає все близько до серця. Гарна така, звичайна, проста мама, яка добре і якісно піклується про свою дитину.

В якийсь момент дівчинка придумала реалізовувати свої потреби шляхом маніпуляції. Ось мама просить її застелити постіль, помити після себе тарілку або вивчити уроки, а дівчинка у відповідь: “Не змушуй мене, а то я помру”. Точно таким же способом вона змушувала маму купувати їй щось або виконувати якісь свої примхи.

Мамі зовсім не з ким було обговорити цю ситуацію, їй не було на кого спертися. Зрештою, вона зважилася відвести доньку до психолога.

У нас відбулася дуже цікава розмова на трьох. Дівчинка вперше від мене, від сторонньої людини, почула таку річ: якщо ти хочеш померти — помирай. Але твою маму я забираю собі.

Я заберу маму собі, тому що мені хочеться, щоб зі мною жила така чудова мама, яка смачно готує, яка так піклується, приділяє увагу (ми з мамою насправді перед цією зустріччю поговорили і з’ясували, що у неї є маса хороших якостей). Знаєш, для чого? Я буду про неї дбати, я буду робити для неї те, що ти ніколи не робиш: буду готувати чай (ось те, що може робити дев’ятирічна дитина), вчасно збирати іграшки і робити уроки , застеляти постіль, чистити зуби. А ти помирай.

В першу чергу переворот був у мами. Вона раптом побачила себе в іншому світлі. Тому що коли мама привела дівчинку з “думками про самогубство” (мама думала, що це думки про самогубство, насправді це було маніпулятивне поведінка), то вінілу у всьому виключно себе. Була впевнена, що вона дуже погана мати, не справляється зі своїми обов’язками, і тому дівчинка не хоче жити.

У першу чергу важливо, що я показала не дівчинці, а мамі, що вона насправді гарна, дуже цінна мама незалежно від того, що скаже цей дев’ятирічна дитина.

Це був дуже цікавий трохи провокативне розмова, стресова зустріч, яка перевернула свідомість передусім мами: вона перестала боятися, підняла свою самооцінку, зрозуміла, що не зобов’язана грати в цю гру, вигадану донькою.

Діти дуже винахідливі. І іноді, щоб не робити те, що їм не хочеться, вони б’ють в саме хворе місце своїх батьків. Головне завдання батьків це вчасно розглянути, розпізнати маніпулятора і не допустити розвитку ситуації.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code