Поради по вихованню дітей від матері Терези

Советы по воспитанию детей от матери Терезы

Частиною спадщини матері Терези, католицької черниці, володарки Нобелівської премії світу, стали мудрі висловлювання про виховання дітей. Не маючи своїх, вона стала справжньою мамою для багатьох нікому не потрібних дітей — сиріток, маленьких інвалідів, дітей зі сміттєвих ящиків.

  1. Будьте уважні до того, що ви їм говорите. Дорослі недостатньо контролюють свої висловлювання, коли розмовляють з дітьми. Деякі, звертаючись до дитини, його називають ледарем, дурнем, нездарою. Цим дорослі — батьки та вихователі часто гублять дітей. Діти піддається навіюванню, через деякий час дійсно стають нелюбознательными, ледачими і нездатними.
  2. Не потрібно лякати дітей чудовиськами, вовками, поліцією. Це не зробить їх ні розумнішими, ні добрішими.
  3. Виховуйте дітей, подаючи їм бездоганний приклад. Діти не люблять повчань і нотацій, вони хочуть бачити ваші вчинки, а не слухати ваші слова.
  4. При будь-яких обставинах намагайтеся бути на висоті в очах своїх дітей. Не виставляйте напоказ свої слабкості і недоліки. Коли батьки дозволяють дітям бачити їх слабкості, діти хвилюються, втрачають орієнтацію, так як їм не на кого покластися.
  5. Дитина, відчуває себе маленьким і слабким, хоче мати над собою непорушний авторитет, захищає його. Дитина шукає у батьків фізичної та психологічної підтримки. Якщо дитина є свідком сварок, суперечок між батьками, бачить неправду і нечесність, то як саме батьки можуть очікувати, що їм вдасться добре виховати його. Коли дитина бачить, що його батько або мати ведуть себе неправильно, він відчуває себе втраченим і бунтує. Це причина багатьох трагедій в сім’ї та суспільстві.
  6. Краще ніколи не бити дитину. В крайньому випадку, якщо він цього дійсно заслуговує, ляпанець йому не зашкодить, але будьте обережні! Ніколи не карайте дитину, якщо ви злитеся. Ви залишите в його пам’яті враження ненависті, злоби, а не справедливості. А для справжнього виховання дитина повинна відчувати, що ви справедливі і тому мають рацію, караючи його.
  7. Ось чому, якщо вже вам доводиться покарати дитину, ваш погляд не повинен висловлювати ні злоби, ні ворожості: дитина швидко забуде і ляпас, і ляпанець, але ніколи не забуде ваш погляд, повний ненависті і злоби. Ваші покарання повинні бути продиктовані не тим, що у вас «урвався терпець», а бажанням дати зрозуміти дитині, що для його ж блага існують правила, яких потрібно дотримуватися.
  8. Діти повинні безмежно довіряти своїм батькам і підкорятися їм. Це одне з основних правил виховання дітей у дружній і люблячої сім’ї. Так вів себе Ісус у Назареті, тридцять років підкоряючись своїм батькам.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code