Топ-8 місць, де діти можуть зустріти динозавра

Tоп-8 мест, где дети могут встретить динозавра

Більшість палеонтологів розкажуть вам і вашим дітям, що динозаври з’явилися на землі років так 230 мільйонів назад і наступні 160 мільйонів років царювали на планеті. З моменту їх зникнення пройшло не менше тих же мільйонів років і за останні 150 років, з моменту знахідки перших останків, по всьому світу було розкопано десятки скелетів, що дозволяє в точності відтворити вигляд цих дивовижних створінь.

Ось вам вісім кращих музеїв, в яких ви разом зі своїми дітьми можете познайомитися з доісторичними істотами, за версією туристичної компанії Yana Luxury Travel.

1. Филдовский музей природної історії (Чикаго, США)

У цьому музеї на озері Мічиган мешкає найбільш повний на сьогоднішній день скелет тиранозавра. Звуть її Сью. Зростання — 3,7 м, довжина її скелета — майже 13 м. Назвали Сью в честь палеонтолога, що знайшов її. Ученим довелося видалити зі скелета майже 3 тонни каміння, піску і іншої породи, для того щоб ви могли особисто познайомитися з нею. Про це тираннозавре навіть показують фільм 3D в кінотеатрі музею — «Пробудження тиранозавра 3D: історія Сью».

Цікаво! Витирати пил з тиранозавра Сью дозволено тільки керуючому Біллу Симпсону. Озброївшись віником, він ретельно струшує порошинки з кожної з 200 кісток динозавра.

Серед відомих експонатів музею також:

— велика колекція з антропології та етнографії, включаючи артефакти Давнього Єгипту, з північно-західного тихоокеанського узбережжя і Тибету;

— велика і різноманітна таксидермическая колекція, де представлені різні великі тварини, в тому числі два африканських слона і африканські леви-людожери з Цаво;

— велика колекція динозаврів в залі «Обертається планета»;

— велика колекція, присвячена індіанцям США, під назвою «Давня Америка».

2. Музей природознавства (Лондон, Великобританія)

Музей найбільш відомий своєю колекцією скелетів динозаврів в центральному залі, в тому числі знаменитим скелетом диплодоків по імені Діппе довжиною 26 м, який стоїть у центральному холі музею з 1979 року. Також Natural History Museum, London цікавий механічною моделлю тиранозавра у дві третини цієї величини. Він клацає зубами і шкребе кігтями — діти в захваті! А в зоологічній частині музею «живе» 30-метровий кит. Також там зберігається справжній череп одноокого циклопа — це не можна не подивитися. І крім усього цього, музей володіє цікавою колекцією метеоритів.

Фасад та інтер’єр музейної будівлі обкладені цеглою, який прикрашений зображеннями рослин, тварин і копалин.

Вхід до музею вільний. Якщо черга біля головних воріт велика, радимо обійти будівлю справа по Exibition Road — тут також є вхід, через який ви зайдете в музей абсолютно без черги. Для дітей від 10 років щодня проводяться безкоштовні тури для огляду тисяч експонатів, не виставлених на загальний огляд. Для юних натуралістів працює центр освіти Clore, де можна самостійно вивчати експонати під мікроскопом. Факти, ігри та багато іншої цікавої інформації спеціально для дітей на офіційному сайті музею в розділі kids.

3. Американський музей природної історії (Нью-Йорк,США)

Американський музей природної історії знаходиться прямо на Манхеттені. З експонатами працює більше 200 наукових співробітників. Музей розташований в парковій зоні і являє собою 25 пов’язаних між собою будівель, в яких розміщуються 46 постійних експозицій, дослідницькі лабораторії і знаменита бібліотека. В колекції музею понад 32 мільйонів примірників, лише частина яких може бути виставлена одночасно.

Все приміщення розділене на зали. У «Залі скам’янілостей» ви з дитиною побачите перший знайдений череп велоцираптора, а також стегозавра і апатозавра (більш відомого під застарілим назвою бронтозавр). Один з найцікавіших експонатів — мумія динозавра. Скам’янілий відтиск утконосого динозавра є одним з найбільш повних зразків, відновлених за всю історію палеонтологічних експедицій.

Крім того, в Американському музеї природної історії є «Зал походження людини». Серед найбільш значущих експонатів: «Люсі» — скелет, вік якої датується 3,2 мільйона років; останки «Хлопчика Туркана», що жив 1,7 мільйона років тому; унікальний екземпляр «Пекінського людини» та інші предки людини, з якими зможуть познайомитися ваші діти.

У «Залі дорогоцінного каміння», який примикає до «Залу корисних копалин», серед більш ніж 100 тисяч екземплярів є рідкісний смарагд «Патриція» (632 карата, 126 г), знайдений у 20-х роках минулого століття в колумбійських Андах.

Ще в музеї є «Зал метеоритів» і «Зал життя океанів». В останньому «живе» найцінніший експонат музею — блакитний кит у натуральну величину. Він висить під самим куполом.

Одне з нововведень Музею природознавства — кінотеатр IMAX, де постійно демонструються відповідні тематиці науково-популярні фільми.

4. Музей природної історії Карнегі (Піттсбург, США)

Музей природної історії Карнегі входить в першу п’ятірку природничо-наукових музеїв США. Тут діє перша світова постійна виставка скелетів динозаврів «Динозаври в свій час». На ній представлено 19 повністю зчленованих скелетів у відновлених умовах і розповідається про їхнє життя у різні періоди — тріасовий, юрський або крейдяний. Дітям сподобається інтерактивний майданчик для розкопок, на якій з різцем і пензлем у руках вони будуть себе відчувати як справжні палеонтологи на розкопках.

Серед інших експозицій:

— Зал мінералів Хиллмана,

— Зал американських індіанців,

— «Полярний світ» (Арктичний зал Уикоффа),

— Давньоєгипетський зал Уолтона,

— Геологічний зал Бенедума.

Тур «Динозаври в свій час» по вихідним — 13.30 і з 15.00, щочетверга — 18.00 і 19.00.

5. Цзыгунский музей динозаврів (Цзигун, Китай)

Цей музей площею понад 66 000 кв. м є одним з найбільших музеїв динозаврів в світі. Він знаходиться в ключовому регіоні розкопок в Китаї. У самому місті знаходиться більше 200 місць, де були знайдені останки динозаврів. У музеї зберігаються останки тварин та реконструкції від справжніх розкопок, знайдені там.

6. Країна Юрського періоду (Стамбул, Туреччина)

Jurassic Land — це найбільший в Європі тематичний парк площею 10 000 кв. м. Він розташований в торгово-розважальному комплексі Forum Istanbul. Парк був відкритий у вересні 2011 року. На його будівництво було витрачено близько $10 мільйонів.

Діти будуть в захваті від знайомства з 70 аниматроническими динозаврами, які настільки реалістичні, що навіть у вас буде враження, що ви потрапили в далеке минуле.

Додатково до приголомшуючим емоціям діти отримають особисті сертифікати палеонтологів після розкопок яєць і кісток у печері і зустрічі лицем до лиця з хижаками під час поїздки на юрокоптере, найбільшому турецькому 4D-симуляторі, який доставить їх в світ динозаврів.

7. Музей національної історії Фернбанк (Атланта, США)

Тут ви можете з’ясувати, який динозавр зможе стати суперником легендарному тираннозавру на виставці «Гіганти Мезозою». У відділі Патагонії (Аргентина), де були знайдені виставкові експонати, представлені найбільші відомі динозаври. На дисплеї «Хижак проти хижака» відображена боротьба видів за виживання — зіткнення гигантозавра з аргентинозавром (найбільший динозавр, коли-небудь класифікований).

8. Королівський Тиррелловский палеонтологічний музей (Альберта, Канада)

У гігантському Тиррелловском музеї (площа 4400 кв. м) зберігається понад 80 000 експонатів, у тому числі 40 повних скелетів динозаврів! Він вважається одним з найбільш вражаючих музеїв динозаврів в світі.

Крім динозаврів, ви зможете побачити тварин і менших розмірів: мамонтів, диких кішок, крокодилів і багатьох інших. Не забудьте також оглянути Devonian Reef — модель рифу віком 375 млн років в натуральну величину.

У виставкових залах використовуються інтерактивні сенсорні елементи, комп’ютери і аудіовізуальні проектори.

Будучи великим дослідницьким центром, Тиррелловский музей також надає своїм відвідувачам можливість спостерігати за роботою вчених, очищувальних кістки і готують різні експонати для виставок, через так зване вікно в лабораторію.

Крім того, на території музею багато стежок для прогулянок та зон для пікніків для тих, хто хотів би познайомитися з дивовижними пейзажами безплідних земель Бэдлендс.

Автор: Марта Кулішенко

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code