Жінки з синдромом дефіциту уваги схильні до психічних розладів

Женщины с синдромом дефицита внимания склонны к психическим расстройствам

Недавнє дослідження, проведене вченими з Університету Торонто (Канада), показало, що жінки з синдромом дефіциту уваги і гіперактивності (СДУГ) потрапляють в групу ризику. У них можуть розвинутися різного роду психічні захворювання, а також з’явитися проблеми з фізичним здоров’ям.

Канадські дослідники проаналізували дані 3 908 жінок у віці від 20 до 39 років, з яких 107 страждали СДУГ, і прийшли до висновку, що поширеність психічних захворювань серед жінок з СДУГ дуже висока.

«46% респонденток, які страждають синдромом, серйозно думали про самогубство. 36% мали тривожний розлад. 31% часто перебували у глибокій депресії, а 39% зловживали психоактивними препаратами в складні моменти життя. Примітно, що у жінок без СДУГ ці показники значно нижче», — прокоментувала доктор Есме Фуллер-Томсон з Університету Торонто.

Більше того, у жінок з СДУГ ймовірність розвитку великого депресивного розладу і токсикоманії в 2 рази вище, ніж у жінок без синдрому. Лікарі виявили, що такі жінки більш чутливі до фізичного болю і частіше страждають від безсоння.

«На жаль, наше дослідження не дає відповіді на те, чому жінки з СДУГ настільки уразливі. Можливо, що деякі з проблем психічного здоров’я можуть бути викликані фінансовою стресом. Ми з’ясували, що одна з трьох жінок з СДУГ відчуває фінансові труднощі», — розповіла Есме Фуллер-Томсона.

Відзначимо, що дане дослідження жінок з СДУГ буде продовжено. Раніше розлад вважалося суто «чоловічим». Але свіжі дані свідчать, що це не так. Тому медичні працівники повинні забезпечити рівну підтримку та турботу про своїх пацієнтів, незалежно від статі.

Джерело: refinery29.com

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code